Długopisy 3D

W ostatnich dniach uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach z długopisami 3D, tworząc niezwykłe konstrukcje przestrzenne. Zadanie, przed którym stanęły dzieci, nie było proste, lecz efekt działań był widoczny od razu, dając satysfakcję z samodzielnie wykonanego projektu. Zajęcia rozwijały wyobraźnię przestrzenną i kreatywność, doskonaliły staranność, koordynację wzrokowo-ruchową. Tyle zabawy i równocześnie ogrom nauki.
Czytanie ma MOC - maj

Za klasami trzecimi kolejny miesiąc z akcją "Czytanie ma MOC". Tym razem uczniowie łapali motyle (15 minut czytania = 1 motyl).
W klasie III a najaktywniejszymi czytelnikami okazali się być:
1. Julia Trusiak - 108 złapanych motyli, czyli 1620 minut,
2. Zuzanna Boros - motyli 93, 1395 min z książką,
3. Leon Płochocki - złapał 77 motyli, co oznacza, że na czytanie poświęcił 1155 minut.
Wyniki w klasie III b wyglądają następujące:
1. Marcelina Linowska czytała 4050 minut, zdobywając tym samym 270 motyli,
2. Alicja Sieńko - tym razem czytanie zajęło jej 765 min, zyskując 51 motyli,
3. Blanka Olszewska - 630 minut z książką i 42 motyle.
Czytać wypada, czyli książek parada

Na Rynku Starego Miasta nasza szkoła, jak co roku, uczestniczyła w znanej wszystkim akcji zorganizowanej przez Książnicę Płocką – Czytać wypada, czyli książek parada. Wspólnie czytaliśmy "Rzepkę" Juliana Tuwima. Reprezentowani byliśmy przez klasę III b oraz, na głównej scenie, przez panią Dyrektor Agnieszkę Zalech.
Ukryte Talenty

Wśród nas pełno utalentowanych dzieci. Część z nich tworzy w zaciszu swoich pokojów, "ukrywając" swe prace przed światem. Chcemy pokazać prace naszych dwóch utalentowanych uczennic (oczywiście za ich zgodą) - Martyny Felczak z klasy VIII b oraz Heleny Łukawskiej z VIII a. Kilka prac Martyny ozdabia korytarze naszej szkoły.
Dziewczynki, rozwijajcie swoje talenty, pokazujcie światu.
Piknikowo, czyli Dzień Dziecka klas II

Uczniowie klas drugich świętowali Dzień Dziecka podczas pikniku klasowego. Cały ten czas spędzili na świeżym powietrzu. Każdy zabrał ze sobą koc, ulubione gry i zabawki oraz przekąski. Chłopcy bardzo chętnie grali w piłkę, natomiast dziewczynki korzystały z możliwości zrobienia sobie kolorowych warkoczyków lub tatuaży. Wszystko to dzięki pomocy kilku Mam z naszej klasy, które ochoczo towarzyszyły dzieciom w tym dniu. Na koniec wszyscy zgłodnieli, więc mogli po tych zabawach posilić się pizzą.
Dzień Dziecka artystycznie

Dzieci z klasy Ia miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym wyjściu do Płockiej Galerii Sztuki. Podczas wizyty z zainteresowaniem oglądały prezentowaną wystawę o Eryku Lipińskim.
Uczniowie wzięli również udział w kreatywnych warsztatach, podczas których mogli wykazać się wyobraźnią i własnoręcznie stworzyć ciekawe prace. Nie zabrakło wielu emocji podczas loterii fantowej. Losowanie nagród wywołało mnóstwo radości, a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, jak udany był to dzień.
Serdecznie dziękujemy Płockiej Galerii Sztuki za przygotowanie tego wydarzenia. Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu dzieci mogły przeżyć niezapomniane chwile pełne inspiracji, zabawy i pozytywnych emocji.
Rajd PTTK szlakiem Jana Pawła II

W sobotę 30.05 po raz ostatni w tym roku szkolnym byliśmy na rajdzie PTTK. Przeszliśmy szlakiem wizyty Jana Pawła II w 35- tą rocznicę odwiedzenia Płocka. Ku zaskoczeniu tylko minimalnie zmoczył nas deszcz. Zadowoleni z bardzo pouczającej lekcji historii, religii i patriotyzmu lokalnego około południa dotarliśmy na poczęstunek i rozdanie nagród do siedziby PTTK.
Atrakcji moc! czyli Dzień Dziecka klas III

Strona 1 z 166


